SMS půjčka ihned

Pozor: Vezměte prosím v potaz datum publikování článku - web může obsahovat neaktuální informace.SMS půjčka bez 1 Kč poplatku
SMS půjčka, půjčka přes SMS

Nejčastější dlužníci - na co si půjčují?

Článek publikován: 14-10-2014

Možnost půjčit si téměř kdykoliv a na cokoliv je fenoménem dnešní doby. Půjčky mohou být dobrým sluhou, ale zlým pánem, proto je nutné půjčovat si s rozmyslem a jen na to, co je nezbytně nutné, pokud ovšem máme na to, své závazky splácet. Jen pomalu si lidé zvykají nabídky důkladně porovnávat a počkat, až najdou tu nejvýhodnější.

SMS půjčka bez 1 Kč


Podmínky se totiž mohou výrazně lišit a ne každá půjčka je vhodná právě pro daný účel a konkrétního klienta. Na co si dnes lidé nejčastěji půjčují?

Mladí lidé a vyšší úvěry

Lidem se dnes nechce čekat, až si na danou věc našetří. Úvěr jim umožní splnit si své sny nebo zaplatit věci, na které momentálně na svém účtu peníze nemají. Nejčastěji o půjčku žádají (až ve tří čtvrtinách případů) mladí lidé ve věku 18 až 35 let. Je to doba, kdy začali vydělávat peníze, mají příjem a zařizují si vlastní bydlení, pořizují auta a zakládají rodiny. V těchto případech se jedná o dlouhodobější vyšší půjčky.

Rizikoví žadatelé

Další skupinou jsou žadatelé starší generace, kteří volí většinou krátkodobější spotřebitelské úvěry na věci, které si bez půjčky nemohou dovolit, jedná se ale o nejméně vhodné úvěry. Pak jsou zde lidé slabých příjmů, kteří si zvykli žít na dluh a kteří nejčastěji do svých finančních závazků zabřednou tak, že vymanit se je hodně těžké a mnohdy nemožné. Půjčují si za lichvářských podmínek a o je přivádí až k exekuci a existenčním problémům.

Na jaké věci si Češi nejčastěji půjčují?

Více než polovina lidí z půjčky financuje nový vůz nebo bydlení. Okolo 20% Čechů si bere půjčky na nový nábytek a 13% na elektroniku. Neobvyklé ale nejsou ani půjčky na dovolenou nebo na nákup vánočních dárků. Ty patří k těm nejméně rozumným. Lidé, kteří zabředávají do dluhů hlouběji a hlouběji si mnohdy půjčují na to, aby splatili předchozí půjčky, a z takovéto dluhové pasti se jen těžko vymaní.

Pokud nemáte dostatečný příjem anebo svůj příjem nemůžete náležitě doložit, informujte se o půjčce bez doložení příjmu. – snadné a rychlé půjčce.
© 2021 SMS-půjčka-hned.cz, všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů, nebo jejich částí je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Provozovatel stránek: Infinea Finance, s.r.o., Viniční 3067/240, 61500 Brno, Česká republika. IČ: 29277361, DIČ: CZ29277361.Na tomto webu naleznou čtenáři pouze informace shromážděné z jiných dostupných zdrojů.
Provozovatel webu není ani poskytovatelem, ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.