SMS půjčka ihned


SMS půjčka bez 1 Kč poplatku
SMS půjčka, půjčka přes SMS

Jak se zbavit dluhů?

Článek aktualizován: 22.11.2023

Ocitáte se v dluzích a nevíte si rady, jak se z nich dostat co nejdříve ven? Následující rady a tipy Vám pomohou najít tu správnou cestu směrem k životu bez dluhů. Hodně štěstí! Významnou roli při splácení dluhů tvoří následující složky: šetření peněz, pomoc banky či jiné důvěryhodné/regulované instituce, a vlastní preventivní mechanismus proti zbytečnému zadlužování.

SMS půjčka bez 1 Kč


Ušetřete!

Buďte důslední v šetření peněz. Mnoho lidí se může dostat do situace, kdy v dobré víře nakoupí v akci, ale ušetřené peníze „vyhodí“ na nákupu něčeho dalšího. Jednoduše řečeno, nechá se zlákat pocitem, že věc koupená za ušetřené peníze nebyla zase tak drahá. Opak je pravdou! Vidíte se v tomto obraze? Pokud budete silnější a dokážete ušetřené sumy skutečně „schovat do obálky“, sami uvidíte, jak se Vám peníze nastřádají. Uvědomte si, že splacení dluhu má pro Vás mnohem větší význam než koupě dalšího nepotřebného „krámu“.


Na spořící účty, stavební spoření, volitelné důchodové pojištění atp. přispívejte jen nejnutnější minimum. Až se dluhů zbavíte, můžete si dovolit vyšší příspěvky.


Zajistěte si vyšší/další příjem. Může se jednat o pronájem 1.patra Vašeho domu, které nevyužíváte, další zaměstnání či brigáda. Pamatujte, že při splácení dluhu se každá koruna počítá, a vydělané peníze navíc opravdu ponechejte jen na splátky. Buďte přitom důslední a neutrácejte nový příjem jinde! Vyplatí se to. Až budete bez dluhů, budete si moci dovolit koupit si něco sami pro sebe či pro rodinu.

Nebojte se využít nabídek, které nabízí banky či jiné instituce:


  • Konsolidace, refinancování: sloučení více půjček do jedné s výhodnějšími podmínkami

  • Osobní bankrot neboli oddlužení: prominutí části dluhu při schopnosti splatit během 5 let alespoň třetinu dluhu

  • Více informací o refinancování, konsolidaci a oddlužení naleznete v odpovídajících článcích.

Další tipy:

  • Zbavte se špatných dluhů (viz. „Dobré a špatné dluhy“). Jak na to? Seřaďte všechny existující dluhy podle výše RPSN od nejvyšší hodnoty k nižším a splácejte v tomto pořadí.

  • Vyhněte se lákavým ale ve skutečnosti velmi nevýhodným půjčkám od úvěrových predátorů. Neřešte jeden dluh dalšími.

  • Pokud ztrácíte kontrolu nad svými financemi a nad dluhy a nedokážete si pomoci vlastními silami, doporučujeme včas navštívit jednu z mnoha finančních poraden, poskytnutí konzultace běžně nebývá zpoplatněno.

Nejlepší rada je ovšem vždy jedna a ta samá, a funguje v podstatě jako preventivní mechanismus proti předlužování: přestaňte dluhy VYTVÁŘET:

  • Nežijte si zbytečně nad svoje poměry. Je třeba uvědomit si, že skutečné štěstí si penězi nekoupíme, a vyhnout se útratám či dluhům, které ve skutečnosti nejsou nutné.

  • Pokud toužíte po dalších, volitelných objektech Vaši útraty, zajistěte si další/vyšší příjem.

  • Než se rozhodnete pro půjčku a dluh, popřemýšlejte, zda nemáte peníze uložené na nějakém místě, kde si jejich přítomnost ani neuvědomujete, např. stavební spoření nebo jiný spořící účet.

  • Navštivte další články našich stránek a přečtěte si více rad, jak hospodařit s penězi, jak ušetřit, kde nalézt odbornou pomoc při dluzích atp.
Pokud nemáte dostatečný příjem anebo svůj příjem nemůžete náležitě doložit, informujte se o půjčce bez doložení příjmu. – snadné a rychlé půjčce.

Doporučujeme


© 2024 SMS-půjčka-hned.cz, všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů, nebo jejich částí je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Provozovatel stránek: Infinea Finance, s.r.o., Viniční 3067/240, 61500 Brno, Česká republika. IČ: 29277361, DIČ: CZ29277361.Na tomto webu naleznou čtenáři pouze informace shromážděné z jiných dostupných zdrojů.
Provozovatel webu není ani poskytovatelem, ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.