SMS půjčka ihned


SMS půjčka bez 1 Kč poplatku
SMS půjčka, půjčka přes SMS

Jaký je rozdíl mezi bankrotem a insolvencí?

Článek publikován: 22.11.2023

Termíny "osobní bankrot" a "insolvence" jsou často zaměňovány, ale mají odlišný význam. Podívejme se proto, jaký je mezi nimi rozdíl.

SMS půjčka bez 1 Kč


Insolvence

Insolvence se odkazuje na finanční stav jednotlivce nebo firmy, kdy majetek není schopen pokrýt všechny závazky vůči věřitelům. To znamená, že osoba nebo firma nemá dostatek finančních prostředků k úhradě svých dluhů.

Osoba nebo firma je insolventní, když nedokáže splatit své dluhy včas a úspěšně. Insolvence je stav, ve kterém majetek je menší než výše dluhů, které je třeba splatit.

Insolvence může vést k různým opatřením, včetně reorganizace dluhů (jako je insolvence fyzických osob nebo insolvenční řízení firem) nebo prodeje majetku za účelem uspokojení věřitelů.


Bankrot

Bankrot je právní status, který nastává, když insolventní osoba či firma požádá o ochranu soudu a soud rozhodne o formálním vyhlášení bankrotu. Je to jakýsi konečný stav nebo proces, ve kterém je určeno, že dlužník nemá dostatek aktiv, aby splatil své dluhy.

Bankrotový proces obvykle zahrnuje správu majetku dlužníka a jeho likvidaci za účelem uspokojení věřitelů. Soud jmenuje správce majetku (většinou insolvenčního správce nebo likvidátora), který má za úkol spravovat majetek a rozhodnout o jeho prodeji či rozdělení peněz mezi věřitele.

Závěrem, insolvence je stav, kdy majetek není schopen pokrýt všechny dluhy, zatímco bankrot je právní postup vyhlášení nezpůsobilosti dlužníka splatit své dluhy a jeho majetek je spravován s cílem uspokojení věřitelů. Bankrot je v podstatě formálním vyústěním stavu insolvence.


Praktické rady a tipy, jak se co nejrychleji zbavit dluhů jak šetřením tak i prostřednictvím služeb jako konsolidace či oddlužení a jak přestat vytvářet budoucí dluhy se dozvíte zde.

Pokud nemáte dostatečný příjem anebo svůj příjem nemůžete náležitě doložit, informujte se o půjčce bez doložení příjmu. – snadné a rychlé půjčce.

Doporučujeme


© 2024 SMS-půjčka-hned.cz, všechna práva vyhrazena.
Kopírování textů, nebo jejich částí je bez písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Provozovatel stránek: Infinea Finance, s.r.o., Viniční 3067/240, 61500 Brno, Česká republika. IČ: 29277361, DIČ: CZ29277361.Na tomto webu naleznou čtenáři pouze informace shromážděné z jiných dostupných zdrojů.
Provozovatel webu není ani poskytovatelem, ani zprostředkovatelem spotřebitelských úvěrů.